עורך דין אריק ינאי
לייעוץ ראשוני צרו קשר

התקשרו 052-2824649
או השאירו פרטים:

קניית דירה יד שניה – המדריך המלא

תוכן עניינים

כמעט כל מי שמבצע רכישת דירה יד שניה, מגיע עם חששות לגבי הרכישה (למרות שתמיד אנו בטוחים שאנו היחידים) – וזה לגיטימי. אנו רוצים לדעת שהדירה שנקבל הינה ראויה למחיה, שלא הסתירו מאיתנו דברים ושאנחנו מתקרבים צעד אחד לעבר החלום שלנו. אכן, לפני שממהרים לחתום על חוזה הרכישה, יש מספר דברים שחשוב לבדוק הקשורים רק לדירות יד שנייה. במדריך הבא, נחשוף בפניך את הנקודות החשובות לפני רכישת דירת יד שנייה. כמו כן, נסקור את הבדיקות המקצועיות שיש לבצע על ידי עורך דין המומחה בתחום הנדל"ן, כמו גם מה נחשבת לבדיקה מקצועית ומקיפה. אז מה לבדוק לפני קניית  דירה יד שניה?

הליך בחירת דירה – בדיקת דירה יד שנייה לפני קניה

כולנו כבר יודעים, כמה קניית דירה הינה עסקה מורכבת ומשמעותית, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדירה יד 2. כדי להצליח בעסקה ולרכוש את הדירה המתאימה לך, חשוב לעקוב אחר השלבים הבאים:

 • תיווך – אם אין לך ביטחון באשר לכיצד עליך להתחיל לחפש אחר דירה שעונה על הצרכים שלך, ניתן להיעזר במתווך נדל"ן. תפקידו של המתווך הינו לסייע לקונה למצוא דירות מתאימות באזורים שבהם התעניינת, וגם לספק לך מידע נרחב על כל דירה. חשוב לזכור כי מתווכים גובים עמלה עבור שירותיהם, בדרך כלל כ-2% מערך הדירה.
 • בדיקת הסביבה – אם מצאת דירה יד שנייה שעונה על צרכיך ודרישותיך, הן מבחינת מיקום והן מבחינת מחיר, חשוב לבדוק את הסביבה שבה היא נמצאת. יש לבדוק האם קיימים באזור מוסדות ציבוריים (בתי ספר, גני ילדים, מרפאות, מרכזי קניות וכן הלאה). כמו כן, מומלץ לבדוק בתוכנית בניין עיר האם מתוכננת בנייה כלשהי באזור או שינויים כאלה ואחרים – כך ניתן למנוע עוגמת נפש בלתי צפויה.
 • בדיקת נסח טאבו – אחת הנקודות החשובות ביותר, במסגרת רכישת דירה יד שניה היא בדיקת נסח טאבו. נסח טאבו הוא מסמך רשמי המציג את פרטי הבעלות על הנכס. במסגרת הבדיקה, ניתן לבחון האם חלים שעבודים על הנכס שבו התעניינת, האם קיימים עיקולים, הערת אזהרה וכן הלאה. בדיקה זו הינה בעלת חשיבות עליונה, שכן תפקידה הוא למנוע "הפתעות" מיותרות.

בניית תקציב לקניית דירה יד שנייה

מצאת דירה, הכיוון נראה חיובי והמחיר שלה תואם את התקציב שלך? חשוב לזכור שיש מספר תשלומים נוספים שאליהם צריך להתייחס במסגרת חישוב התקציב:

 • עמלה למתווך אם השתמשת בשירותי תיווך.
 • שכרת טרחת עורך דין – בכל תהליך רכישת דירה, קיימת המלצה להיעזר בעורך דין לקניית דירה יד שנייה. יש לשלם לעורך הדין שכר טרחה בעבור הייצוג שלו, בדרך כלל בשיעור של 0.5%-1% מגובה העסקה.
 • מס רכישה – מס רכישה הוא למעשה המס שאותו נדרש לשלם הקונה על רכישת הדירה. קיימים תעריפים שונים לאדם אשר רוכש דירה יחידה, לבין רכישת דירה שנייה.
 • הוצאות הנוגעות למעבר – כאשר עוברים דירה הדבר כולל הוצאות שונות לרבות: הובלות, חיבורי גז וחשמל, מסי עירייה, רישום בטאבו ועוד.

עורך דין קניית דירה יד שנייה| משרד עו''ד אריק ינאי

חוזה קניית דירה יד שניה: לא מוותרים על בדיקה מקצועית

כשעומדים בפני השקעת סכום לא מועט של כסף ולקיחת הלוואה גדולה למשך שנים, חשוב לערוך בדיקה מקצועית לדירה טרם רכישתה. בדק בית מקצועי, יבטיח לך וודאות בנוגע לדירה ויספק שקט נפשי.
חברת בדק בית אמינה ובעלת ניסיון תערוך בדיקה מקיפה ומעמיקה לדירה – היא תחפש אחר בעיות שונות כמו רטיבות, בעיות בידוד ואיטום, ליקויי חשמל וכן הלאה. יתרה מזאת, החברה תוודא גם שמוכר הדירה הוא אכן הבעלים של הנכס המדובר וכי כל האישורים הרלוונטיים קיימים. בסוף הבדיקה, מקבלים דו"ח מקיף ומפורט הכולל אומדן תיקונים, זאת כדי שיהיה ניתן לנהל משא ומתן אל מול המוכר.

בדיקה מסוג זה היא חשובה במיוחד בקניית דירה יד שנייה, מכיוון שלאחר הקנייה לא חלה אחריות על המוכר, זאת בשונה מקניית דירה מקבלן.

עורך דין אריק ינאי
לייעוץ ראשוני התקשרו
04-8622248 או השאירו פרטים:

החתימה על חוזה קניית דירה יד שניה וזכרון דברים

מהו זיכרון דברים? זהו למעשה מסמך משפטי מחייב, המהווה הסכם ראשוני בין מוכר דירה לקונה. הוא נועד על מנת להבטיח את קיום העסקה, אולם הוא אינו מהווה תחליף לחוזה דירה מלא ומפורט.

חוזה דירה הוא מסמך משפטי מקיף, המפרט את התנאים הכוללים של העסקה. בעת החתימה על החוזה צריכים להיות נוכחים המוכר, הקונה, המתווך (במידה ויש אחד כזה)  ועורכי הדין של כל אחד מן הצדדים. חוזה דירה צריך לכלול את הפרטים הבאים:

 • מחיר הדירה.
 • מועד מסירת הדירה.
 • כמות התשלומים, הדרך בה יבוצעו התשלומים והתאריכים בהם הם יבוצעו.
 • מועד פרעון המשכנתא של המוכר.
 • הצהרת הקונה כי ערך בדיקה לדירה ולא מצא בה ליקויים.

אם ברצונך לוודא כי כל הזכויות והאינטרסים שלך נשמרים במעמד החתימה על החוזה, הרי שזהו תפקידו של עורך דין מקרקעין.

רישום דירה בטאבו – השלב האחרון בקניית דירה יד שניה

מזל טוב, סגרת את עסקת קניית הדירה! כעת, לאחר תשלום הכסף והמיסים הנדרשים, נותר צעד אחרון חשוב – לרשום את הדירה על שמך בטאבו. עורך הדין שלך הוא זה אשר יטפל בתהליך הרישום בטאבו. רק לאחר שהדירה נרשמת על שמך בטאבו, זה הרגע שבו הפכת באופן חוקי ורשמי לבעלים של הנכס.

תכנון פיננסי נכון הוא המפתח להצלחה לרכישת דירה יד שנייה

ההחלטה על רכישת דירה בשילוב עם עורך דין קניית דירה הינה החלטה משמעותית שיכולה להשפיע על כל בני המשפחה. צעד זה יכול להשפיע רבות על תקציב המשפחה ובאותה נשימה על אורח החיים. בשל כך, חשוב לתכנן היטב את רכישת הדירה מבחינה כלכלית ולהתייחס לכמות גדולה של פרמטרים – ביניהם:

 • מה מצב התעסוקה וההכנסה הצפויה שלכם?
 • מהו המצב הכלכלי במדינת ישראל?
 • מה גודל ההון העצמי שלכם?
 • מהם תנאי הריבית הנוכחיים?
 • כמה כסף אתם צריכים להוציא על משכנתא או הלוואות?

באמצעות תכנון כלכלי נכון, ניתן לבחור את הדירה המתאימה ביותר לצרכים שלך, ובו בעת להבטיח הצלחה בעמידה בהוצאות.  
עו"ד אריק ינאי  מתמחה בתחום רכישת דירה יד שנייה , המשרד מעניק ליווי  לאורך כל התהליך ועד לקבלת המפתח הניסיון והמקצועיות של המשרד מבטיחים קניית דירה יד שנייה  באופן מהיר  מקצועי שיבטיח את השקט שלכם לאורך כל התהליך ,  ליצירת קשר התקשרו  או 052-2824649 או השאירו פרטים בטופס צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

שיתוף:

שירותי המשרד

נושאים קשורים

צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 052-2824649 או השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו
052-2824649
או השאירו פרטים:

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש והפרטיות באתר